راز و رمز کامپیوتر

ترفندهای ویندوزXP - اینبار System Restore

یکی از بهترین خصوصیات win xp  نسبت به نسخه های قبلی داشتن system restore هست . این ویژگی خیلی به درد من خورده.مثلا شما یه برنامه یا بازی نصب میکنید و ویندوز شما به هم میریزد . اگه از windows 9x  استفاده میکنید که باید دوباره نصب شه کاری که من قبلا هفته ای یک بار انجام میدادم!

ولی windows xp  که نسخه professional  اون رو ترجیح میدم دیگه احتیاج نیست که مرتب install  بشه .

برای ساختن یک restore point  باید کارهای زیر را انجام بدهید :

 

Start => all programs => accessories => system tools=> system restores

 

بعد گزینه create restore point  رو علامت بزنید و next  رو بزنید. در کادر یه توضیح مینویسد . مثلا اگر همه چیز خوب هست every thing is good  و create  رو بزنید .

هر هفته و قبل از نصب یک برنامه این کار رو انجام بدید. اگه یک مشکل برای win xp  پیش اومد به system restore  برید و این دفعه "restore my computer to ... "رو بزنید. یک تقویم ظاهر میشه که میتوانید به چند روز قبل که سیستم خوب کار میکرد یا حتی چند ماه قبل برگردید.

فقط یه نکته مهم یادتون باشه ، اگه به چند روز قبل برگردید تمام برنامه ها یی که در این چند روز install  کردید پاک میشه مگر اینکه در  my document  باشن. پس فایل ها و برنامه های مهم رو به my document  انتقال بدید

بررسی تنظیمات امنیتی اینترنت اکسپلورر (نسخه موجود در ویندوز XP -


با توجه به وجود انواع تهدیدات امنیتی در اینترنت ، مساله چگونگی ایجاد یک ارتباط اینترنتی که در آن امنیت کامپیوتر و اطلاعات داخل آن حفظ شود در کانون توجه همه قرار گرفته و بعید می دانم که کسی نیاز به احتیاط را در اتصال به اینترنت منکر شود .

امروزه اگر بدون استفاده از ابزارهایی نظیر Zone Alarm به اینترنت وصل شوید ، احتمال آنکه کامپیوتر شما در چند دقیقه کوتاه به تسخیر نرم افزارهای مزاحمی مثل انواع نرم افزارهای تبلیغات ، تروجانها و ... دربیاید زیاد است. در این حا لت است که سرعت اتصال شما به اینترنت بسیار کند می شود ، مرتب Disconnect می شوید و از بازشدن پنجره های تبلیغاتی مزاحم روی صفحه شکایت می کنید. در اینگونه اوقات معمولا کارت اینترنت خود را عوض می کنید ولی بازهم همان آش و همان کاسه است. چون مساله مربوط به کارت اینترنت نیست بلکه مربوط به بی احتیاطی خود شما است!

برای مقابله با خطرات موجود در اینترنت (مثل پنجره های تبلیغاتی ناخواسته ، cookie های خطرناک و تروجانها) شرکت های مختلف راه حلهایی را در قالب نرم افزارهایی چون Zone Alarm (که به تازگی یک نسخه دارای برنامه ویروس یاب هم از آن ارائه شده) ، Norton Internet Security (که علاوه بر فایروال دارای آنتی ویروس هم هست و معمولا بر روی سی دی ها مادربرد های گیگا ارائه می شود) و چندین نرم افزار دیگر ارائه داده اند. در اینجا ما نمی خواهیم هیچ کدام از اینها را بررسی کنیم !

در واقع خود نرم افزار اینترنت اکسپلورر که به صورت آماده بر روی ویندوز شما وجود دارد دارای تعدادی امکانات امنیتی بسیار خوب است که معمولا به آنها توجه نمی شود. اگرچه استفاده از این امکانات جای نرم افزاری مثل Zone Alarm را نمی گیرد ولی در جای خود قابل توجه است.برای استفاده از امکانات امنیتی اینترنت اکسپلورر (IE) مراحل زیر را دنبال کنید :

1. ابتدا پنجره اینترنت اکسپلورر را باز کنید.

2. از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب کنید.

3. حالا لبه Security را انتخاب کنید. امکانات امنیتی نرم افزار در این لبه قرار دارند.


حالا به شرح امکانات مختلف امنیتی اینترنت اکسپلورر می پردازیم :

برنامه اینترنت اکسپلورر چهار ناحیه مختلف را برای بازدید از سایتهای مختلف از هم تفکیک می کند. در بالای پنجره (مطابق شکل بالا)، این چهار گروه نشان داده شده است. صفحات وبی که شما بارگزاری می کنید ممکن است از یک شبکه داخلی یا اینترانت (Local intranet) باشد یا از سایتهای امن (Trusted sites) یا از سایتهای محدود یا اصطلاحا پر خطر (Restricted sites) یا از قسمتهای عمومی اینترنت (Internet). هر کدام از این نواحی تعریف خاص خودش را دارد و بر آن اساس می توانیم برایش یک سطح امنیتی مخصوص به خودش را تعریف کنیم. (سطح امنیتی به اینترنت اکسپلورر این را می فهماند که موقع بازکردن یک سایت یا صفحه وب چقدر باید احتیاط به خرج دهد!)

حالا با توضیحات مختصری در مورد هر کدام از نواحی سطح امنیتی مورد نظر را نیز مشخص می کنیم :


1. سطح امنیتی اینترانت (Local intranet) : اطلاعاتی که بر روی شبکه داخلی قرار دارد. برای دریافت و نمایش این اطلاعات سطح امنیتی متوسط (medium ) را پیشنهاد می کنیم.

2. سایتهای امن (Trusted sites) : سایتهایی که مطمئن هستید برنامه های مخرب ندارند (مثلا reyhoo.com). برای دریافت و نمایش این اطلاعات سطح امنیتی پایین ( Low ) را پیشنهاد می کنیم.

3. سایتهای پر خطر (Restricted sites) : سایتهایی که مشکوک به داشتن اطلاعات مخرب هستند. برای دریافت و نمایش این اطلاعات سطح امنیتی بالا (High ) را پیشنهاد می کنیم.

4. سطح امنیتی اینترنت (Internet) : سایتهایی که در سه ناحیه بالا قرار نداشته باشند در این ناحیه قرار می گیرند. با توجه به اینکه شما خودتان باید سایتهای امن و ناامن را مشخص و سطح امنیتی لازم را برایشان تعریف کنید (چگونگی این کار را در قسمتهای بعدی مقاله توضیح داده ام ) تقریبا در آغاز کار با اینترنت اکسپلورر تمام سایتهای اینترنتی در این ناحیه قرار می گیرند. اگر از نرم افزارهای دیواره آتش نظیر Zone Alarm استفاده نمی کنید توصیه می کنم سطح امنتی را برای ناحیه "اینترنت" که کلی ترین ناحیه است بر روی سطح High (امنیت بالا) تنظیم کنید و گرنه پس از مدتی کامپیوتر شما پر از نرم افزارهای مخرب تبلیغاتی ، تروجانها و انواع خطرناک تر می شود و دهها عواض را برای شما به همراه می آورد.

برای تنظیم سطح امنیتی بالا (High) مراحل زیر را دنبال کنید :

1. در برنامه IE از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب کنید.

2. در کادر محاوره ای باز شده (نظیر شکل بالا) بر روی شکلک اینترنت کلیک کنید.

3. در قسمت پایین صفحه (Security level for this zone) دسته را به سمت بالا ببرید. حالا در کنار ابزار عبارت high باید به جای Medium ظاهر شود.

حالا شما تمام سایتهای این ناحیه را با همین تنظیمات خواهید دید.

گرچه امن ترین حالت مرور سایتها همین حالت است ولی برای اجرای بعضی از سایتها مشکلاتی به وجود خواهد آمد. در واقع بعضی از سایتها مثل ارائه دهندهگان ایمیل لازم است به راحتی بیشتری بتوانند اطلاعات خاصی را بر روی هارد سیستم شما بنویسند تا امکان ارتباط شما با آنها و استفاده از امکاناتشان فراهم شود ولی سطح امنیتی بالا (high) از این کار جلوگیری می نماید. همچنین سایتهای مربوط به کنترل پنل سایتهای وبلاگ و نظایر آنها لازم است از سطح امنیتی متوسط و یا پایین استفاده کنند.

اگر از امنیت این سایتها مطمئن باشید می توانید آنها را در لیست سایهای امن که در حوزه دیگری قرار دارند قرار دهیم

برای قرار دادن یک سایت در ناحیه امن مراحل زیر را انجام دهید.

1. در حالتیکه کادر Internet Options باز است ، بر روی قسمت سایتهای مطمئن کلیک کنید.

2. حالا بر روی دکمه sites کلیک کنید.

3. در کادر محاوره ای باز شده (که نظیر کادر زیر است) ، در کادر متنی ...Add this web site آدرس سایت امن را اضافه کنید. (اگر پیشوند سایت شما https نیست بر روی پایین ترین گزینه صفحه (...Require server) کلیک کنید تا علامت "تیک" برداشته شود.)

3. حالا بر روی دکمه Add کلیک کنید تا سایت شما به لیست اضافه شود. حالا این سایت اجازه می یابد بدون هیچ مشکلی بر روی کامپیوتر شما اجرا شود .

حتما به سایتهایی هم برخورده اید که به نظر دارای خطر می رسند. برای این کار باید این سایت را در ناحیه محدود (Restricted sites) قرار دهید تا با احتیاط بیشتری وارسی و سپس اجرا شود. ترتیب انجام این کار هم مشابه قرار دادن یک سایت در حوزه سایتهای مطمئن است.

در این مقاله با راههایی برای امن کردن کامپیوتر و مقابله با خطرات موجود در اینترنت آشنا شدید. فراموش نکنید که با عمل به راهکارهای ارائه شده نهایتا جلو بخشی از خطر را می گیرید و بخش مهم دیگری از خطرات موجود در اینترنت باقی می ماند و آن هم مقابله با ویروسها است. در این بخش ویندوز کاملا شما را تنها گذاشته است و هیچ ابزار امنیتی ندارد! بنابراین زودتر دست به کار شوید و علاوه بر تنظیمات امنیتی ، یک ضد ویروس قوی هم نصب کنید

چگونگی رایت بر روی CD های سوخته !
مهرداد - ع SetarehSorkh Scientific Group بعضی از دوستان در زمینه سوزاندن CD استاد واقعا هستند . حالا ... + ولی خوب تقریبا همه به محض این که CD هاشون زیر رایت میسوزه اون رو خرد میکنن و یا دور میندازن . اما به هر دلیل اگر در زمان رایت CD به صورت DATA سی دی شما سوخت اصلا ناراحت نباشید چون اگر مایل باشید می توانید در ادامه CD رو مجددا رایت کنید حتی فایلهایی رو که سالم رایت شدن رو نیز حفظ کنید برای این کار کافی هست که از NERO شش به بالا استفاده کنید . سی دی سوخته خود را در رایتر قرار بدهید حال نحوه رایت را دو باره DATA انتخاب کنید و فایلهایی را که قرار هست رایت کنید را مجددا ADD کنید . در این حالت رایتر از شما سی دی سوخته را قبول می کنه و لازم نیست سی دی خام درون رایتر قرار بدهید. نکته : حتما قبل از ADD کردن فایلها باید بدونید که چه مقدار فضای خالی در سی دی سوخته دارید . اینو باید از میزان پر بودن حلقه پشت CD حدس بزنین ( راه دیگه ای نیست اگه شما راه دیگه ای دارید بگین ! ) و بیشتر از حجم باقیمانده نخواین رایت کنین یعنی اینکه این CD دیگه فقط به درد رایت فایلهای کوچیکتر میخوره ( اینم خودش غنیمته نه ؟ ) و نکته دیگه این که سی دی رو باید خود NERO سوزانده باشه نه کس دیگه حتی شما ! نکته سوم هم اینکه واسه CD های Video و Audio سوخته فکر نکنم بشه اینکارو کرد ! امتحان کنید حتما جواب میده

چگونه میتوان کلیدهای میانبری برای صفحات وب مورد علاقه روی دسک تا

به عنوان مثال می خواهید اگر کلیدهای Ctral+shift+g را بزنید فورا” صفحه گوگل باز می شود و یا اگر کلیدهای Ctral+shift+w را بزنید صفحه World start باز می شود .
بسیار خوب با ترکیب چندین روش ساده در ویندوز XP شما می توانید این کار را انجام دهید .
ابتدا به صفحه وبی که می خواهید برای آن کلید میانبری بسازید بروید و با کلیک راست روی یک فضای خالی از صفحه و انتخاب گزینه «Creaste short cut» آن را روی دسک تاپ خود بگذارید .
اکنون که میانبری برای صفحه وب روی دسک تاپ دارید روی آن کلیک راست کرده و گزینه (( properties )) را انتخاب کنید ( یا دابل کلیک + Alt ) از صفحه ای که باز می شود روی زبانه Web Document رفته و گزینه(( short cut key )) را پیدا کنید .
نشانگر موس را در کادر قرار داده و یک حرف تایپ کنید. کلمه های ((Ctral+Alt+ ))به صورت خودکار جلوی حرف تایپ شده اضافه می شود. شما می توانید با استفاده از کلیدهای Shift ، Alt ، Ctrl و یک حرف میانبر و زدن آنها به صورت همزمان هر ترکیبی را که می خواهید بوجود بیاورید .
بعد از انجام این کار می توانید هر زمان که نیاز داشتید با استفاده از کلیدهای ترکیبی جدید صفحه مورد نظر خود را بیاورید . از این روش برای موتورهای جستجو و یا حتی ایمیل آنلاین خود استفاده کنید .به خاطر داشته باشید که این صفحه ها روی مرورگر شبکه موجود در سیستم شما باز می شود .

فیلترشکن ۲۰۰۵

فیلترشکن ۲۰۰۵
سایت فیلتر شکن ( جدید )

یه سایت توپ و کارا واسه اونایی که حالشون از اینکه بعضی از سایتهای مورد علاقشون فیلتر شده گزاشتم . این سایت فیلتر شکن حتی فیلتر اورکات رو هم بر میداره و یه حالی لز اونایی میگیره که توی مسیر پرش میندازن و به اصطلاح فیلتر میکنن . البته اینو هم همتون میدونید که فیلتر همیشه معنیه بستن یا قفل کردن رو نمیده .

این هم لینک فیلتر شکن 2005

فیلتر شکن 2005بهترین فونتها سال ۲۰۰۴

یک تقویم زیبای جدولی

متن در حال روشن و خاموش شدن                        

                   

فیلتر شکن قوی

ساعت عقربه دار و تاریخ به دنبال موس 

   

مرلین - عروسک کوچک سخنگو در سایت

تغییر رنگ مداوم پشت صفحه  

 

برداشتن تبلیغات بلاگ اسکای

تغییر رنگ پشت صفحه با انتخاب کاربر                   

نشانگر مشخصات جستجوگر

وقت بخیر فارسی

افکت رقص نور به متن

نمایش متن شما در کنار

موس به صورتی بسیار جالب

افکت رقص نور به متن

افکت رقص نور به متن

ساعت عقربه دار ثابت     

        

اینم آخرین ورژن گت اسمایل. این برنامه بیشتر به درد وبلاگ نویسان میخوره برای اینکه این قابلیت رو به آنها میده تا بتونن بعد از متون خودشون یک عکسی رو که با اون متن مطابقت داره رو اضافه کنن تا بتونن مطلب خودشونو بهتر به مخاطبشون بفهمونن.(فکر کنم من اولین کسی باشیم که این نسخه رو معرفی میکنیم . چون وقتی از سایتش دانلود کردم اولین نفر منحجم : 2.96 مگابایت
Name: www.danlod.com
S/N: 4Q6QQ-662GV-3JMB6-G640C
Download


This program lets you insert the most beautiful smilies in your messages. Just one mouse click stands between you and them!

 

1 2 3 >>